Senetle Para Veren Tefeciler

Yıllardır insanların çaresiz kaldıklarında borç istedikleri tefeciler, günümüzde de varlıklarını sürdürmektedir. Yasal olmayan ve suç kapsamında yer alan senetle para veren tefeciler nakit ihtiyacı olan kişilere senet ve belirli bir faiz, vade karşılığı borç para vermektedir. Tefecilerden borç alıp zamanında ödemeyen kişiler, oldukça zor durumda kalabilmektedir. Her geçen gün eklenen faizler kişileri zor durumda bırakmakla birlikte, senetle para veren kişilerin borçluyu tehdit ettiği ve ailesini zor durumda bıraktığı da bilinmektedir.

Senetle borç almak günümüzde yasal olarak hizmet veren faktoring şirketleri tarafından şirket sahipleri için mümkündür. Ayrıca cep telefoncuları da tefecilik işine benzer işler yapmaya başlamıştır. Bu işlerin tamamı yasak olan ve insanların daha zor durumlarda kalmasına neden olan işlerdir. Bu yüzden tefecilere kesinlikle güvenilmemesi gerekmemektedir.

Tefecilerden Borç İstemek

İnternette birçok tefeci adresi ve telefon numarası verilmekte, bu numaralar genelde dolandırıcıların ve yasa dışı işler yapan kişilerin numaraları olmaktadır. Bu yüzden tefecilerden borç para istemek, senet ya da boş kağıt imzalatmak her şeyinizi kaybetmenize neden olabilir. Bu yüzden gelirinize göre ödeyebileceğiniz meblağları yakın çevrenizden de isteyemiyorsanız, borcunuz olan kurumla anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Tefeciden kredi almak sizi içinden çıkamayacağınız bir girdaba sürükleyebilir. Bu yüzden tefeciden borç almak son çareniz ile olmamalıdır.

Toplu Para Elde Etmek

Senetle tefeciden para istemek yerine daha pratik bir kazanç yöntemi bulabilirsiniz. Mesela pazarcılık, evde ek iş yapmak gibi birçok yöntem deneyebilirsiniz. Bu şekilde ekstra bir kredi çekip faizine de para ödemek ve başınızı derde sokmak yerine daha pratik bir çözüm bulabilirsiniz. Pek çok kolaylık sunan varlık şirketleri de size uygun bir ödeme planı çıkarabilir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*